Akcja „Opatrunek na Ratunek”

Akcja „Opatrunek na Ratunek”

SZKOLNE KOŁO CARITAS PRZYŁĄCZYŁO SIĘ DO AKCJI „Opatrunek na ratunek”.
Zbiórka potrwa do końca marca.

plakat opatrunek na ratunek

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne? W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą na misje paczki to zawsze wielka radość i święto.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi? Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach podkreślają, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

2 komentarze

  1. Kayıt Ol pisze:

    I am sorting out relevant information about gate io recently, and I saw your article, and your creative ideas are of great help to me. However, I have doubts about some creative issues, can you answer them for me? I will continue to pay attention to your reply. Thanks.

  2. User Login pisze:

    The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/zh/signup/XwNAU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content