Akcja „Opatrunek na Ratunek”

Akcja „Opatrunek na Ratunek”

SZKOLNE KOŁO CARITAS PRZYŁĄCZYŁO SIĘ DO AKCJI „Opatrunek na ratunek”.
Zbiórka potrwa do końca marca.

plakat opatrunek na ratunek

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne? W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą na misje paczki to zawsze wielka radość i święto.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi? Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach podkreślają, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content