04.10.2017 Światowy Dzień Zwierząt – spotkanie z myśliwym

04.10.2017 Światowy Dzień Zwierząt – spotkanie z myśliwym

4 października obchodzimy „Światowy Dzień Zwierząt”. Z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły myśliwego – Pana Henryka Wolfa, który należy do Koła Łowieckiego „Trop” w Bytomiu. Pan myśliwy opowiedział nam o pozytywnej działalności myśliwych na rzecz zwierząt. To oni, między innymi, dokarmiają zwierzynę leśną w czasie zimy, budują paśniki i zakładają „lizawki”. Uczniowie ze spotkania wynieśli wiele ciekawych informacji. Dowiedzieli się, jak zachować się w czasie spotkania z dziką zwierzyną, czym różni się sarna od jelenia oraz jak nazywają się części ciała zwierząt w żargonie myśliwych. Poznali sposób witania się myśliwych oraz zasady właściwego zachowania w lesie. Na zakończenie, pan Wolf przygotował dla uczniów upominki w postaci światełek odblaskowych i słodkich lizaków. Uczniowie klas młodszych przygotowali z okazji „Światowego Dnia Zwierząt” wiązankę piosenek i wierszy znanych poetów nawiązującą do tematyki dnia. 

Pani Agnieszka Raca – katechetka i bibliotekarka Biblioteki Miejskiej w Zdzieszowicach- filia w Żyrowej, przygotowała prezentację multimedialną opisującą postać Świętego Franciszka, który był prawdziwym przyjacielem wszelkiej zwierzyny i potrafił „zrozumieć” ich mowę. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli slajdy na temat najważniejszych etapów życia świętego.
Dodatkową atrakcją była, przygotowana przez panią Racę, wystawa książek o tematyce przyrodniczej. Na regałach uczniowie znaleźli leksykony zwierząt, atlasy i opowiadania, których głównym bohaterem są zwierzęta.
Ten dzień na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

 {gallery}aktualnosci/2017-2018/mysliwy{/gallery}

Skip to content