EDUKACJA PRAWNA – DARMOWE MATERIAŁY DLA MŁODZIEŻY ( kliknij)

EDUKACJA PRAWNA – DARMOWE MATERIAŁY DLA MŁODZIEŻY ( kliknij)

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT KRAPKOWICKI , w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem jest
zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

W ramach działań edukacyjnych przekazujemy Państwu NIEODPŁATNIE:

  • kwartalnik / e-gazetkę prawną pn. Odpowiedzialność obywatelska (z opcją wydruku) – z prośbą o rozesłanie jej za pośrednictwem e-dziennika do uczniów, jak i zamieszczenie na stronie internetowej szkoły, czy też na profilu szkoły na Facebooku. Mamy nadzieję, że będzie ciekawą lekturą dla młodzieży. W kolejnym kwartale – kolejna dawka zagadnień prawnych.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdą Państwo na dedykowanej dla Powiatu stronie internetowej.

Nasze stałe działania edukacyjno-promocyjne NPP i NPO, to:  

Skip to content