Aktywne popołudnie z rodzicami w szkole

Aktywne popołudnie z rodzicami w szkole

17 listopada 2016r. uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Rosponda w Żyrowej mieli okazję, by wspólnie pobawić się ze swoimi rodzicami w szkole. Tego dnia po południu gościem była u nas Pani pedagog Bożena Ślęzak z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krapkowicach, która prowadziła zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Było dużo śmiechu i zabawy, dzieci świetnie czuły się w obecności swych rodziców, widać było radość i zadowolenie na Ich twarzach. Zabawy i ćwiczenia, które wykonywali rodzice z dziećmi, z powodzeniem można wykorzystywać w domu. Ruch jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, towarzyszy mu od chwili narodzin, przejawiając się w różnych formach: w zabawie, w aktywnym wypoczynku oraz w codziennej pracy.

 

Pani pedagog zaprezentowała również kilka ćwiczeń z kinezjologii edukacyjnej, wspomagających naturalny rozwój, których twórcą jest dr Paul Dennison. Atrakcją dla najmłodszych były zabawy z chustą animacyjną, które ćwiczyły refleks, spostrzegawczość, zwinność i zręczność, a także miały na celu integrować grupę. Dziękujemy Pani Bożenie Ślęzak za miłe spotkanie.

{gallery}aktualnosci/2016-2017/aktywne_popoludnie{/gallery}

4 komentarze

  1. gate borsası pisze:

    I am sorting out relevant information about gate io recently, and I saw your article, and your creative ideas are of great help to me. However, I have doubts about some creative issues, can you answer them for me? I will continue to pay attention to your reply. Thanks.

  2. nimabi pisze:

    Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

  3. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://accounts.binance.com/zh-TC/register?ref=FIHEGIZ8

  4. Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://www.binance.info/uk-UA/join?ref=UM6SMJM3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content