FINAŁ WARSZTATÓW pn.”POLSKIE TAŃCE NARODOWE – Łączymy Pokolenia Kulturowo”

FINAŁ WARSZTATÓW pn.”POLSKIE TAŃCE NARODOWE – Łączymy Pokolenia Kulturowo”

1

1

1

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie Projektu: WARSZTATY TANECZNE – POLSKIE TAŃCE NARODOWE- ŁACZYMY POKOLENIA KULTUROWO, współfinansowanego ze środków Starostwa Krapkowickiego, odbyło się 30 listopada 2017r. w sali LZS „Vicoria” Żyrowa. Organizatorem tego kulturalnego wydarzenia był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Rospondek” działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Żyrowej. Całość warsztatów poprowadzili v-ce mistrzowie kraju w Polskich Tańcach Narodowych, Anna i Piotr Orianowie.

Uczestnicy warsztatów mogli poznać kroki podstawowe do tańców narodowych mazura, kujawiaka, oberka, krakowiaka i poloneza. Podczas finału warsztatów, pięknego „kujawiaczka” zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 3 w Zdzieszowicach. Zatańczyły one taniec w choreografii przygotowanej przez Panią Agatę Jajugę i Anitę Biały. Drugi pokaz należał do dzieci z żyrowskiego przedszkola, które odtańczyły krakowiaka i zaśpiewały jesienną piosenkę. Dzieci do występu przygotowywały Panie: Monika Więcek i Aneta Szolc.

Reprezentacja wyróżnionych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żyrowej zaprezentowała układ ustawienia się względem partnerki w tańcu. Pozostali uczniowie odpowiadali na pytania (te trudne i te łatwe) z wiedzy teoretycznej dotyczącej polskich tańców narodowych. Podczas tego spotkania nie zabrakło atrakcji. Miłym akcentem była niezapowiedziana prezentacja tańca- kujawiaka w wykonaniu Pań wychowawczyń, co bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności.

Podsumowanie zakończyło się poczęstunkiem pizzy ufundowanej przez Panią Lucynę Karbownik z restauracji „Lucios” oraz odtańczeniem w strojach szlacheckich przez Państwa Annę i Piotra Orianów wiązanki tańców narodowych. Nie obyło się też bez słodkości dla reszty uczestników tego projektu. Babeczki upieczone przez rodzinę Państwa Sojków i ciepła herbata bardzo smakowały wszystkim uczestnikom projektu. Po części oficjalnej, organizatorzy projektu udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Żyrowej, aby rozdać wszystkim pozostałym dzieciom drobne upominki oraz certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

 

 {gallery}aktualnosci/2017-2018/podsumowaniewarsztatow{/gallery}

Skip to content