KONKURS : DYKTANDO ZIMOWE

KONKURS : DYKTANDO ZIMOWE

      

Szanowni Państwo,

Co można robić w domu w czasie zbliżających się ferii? Na przykład udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody! Do tej rozwijającej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl .

Ideą Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dodano pierwiastek rywalizacji o nagrody rzeczowe.

Konkurs rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą stopniowo pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych użytkownik serwisu będzie otrzymywał punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium otrzymają zestawy LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs prowadzony jest w całości przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

 

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Skip to content