„Kup Pan szczoteczkę” – akcja Szkolnego Koła Caritas

„Kup Pan szczoteczkę” – akcja Szkolnego Koła Caritas

     Nasze Szkolne Koło Caritas zaprasza do udziału w akcji „Kup Pan szczoteczkę”!!! Zbieramy szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci. Szczoteczki można przynosić do 13. Października 2017. Dary składamy u pani Judyty Czok i pani Agnieszki Racy.

zdjecie

     W jednej z afrykańskich szkół już od czterech lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie!

     To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem. Opowiadali im o tym dentyści z Polski, którzy przyjeżdżają do ich miejscowości już od siedmiu lat i leczą zęby mieszkańcom ich wioski.

     Muszą przyjeżdżać z tak daleka gdyż w Kamerunie najbliższy gabinet stomatologiczny znajduje się w stolicy –  aż 200 kilometrów od tego miejsca! A i tak ceny są w nim tak wysokie, że nikt z ich rodziny nawet tam nigdy nie był…

Co zbieramy?

Oczywiście szczoteczki i pasty do zębów.

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak Wasze dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą nasi wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wyślemy do Afryki pocztą drogą morską.

 

Kto może wziąć udział w Akcji?

Każdy, kto chce, by jego szczoteczka służyła komuś, kto bardzo się z tego ucieszy.

Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty?

Do 15 października 2017r. Wtedy zapakujemy je do paczek i wyruszą do Afryki.

Ile szczoteczek potrzebujemy?

Bardzo duuuuużo! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć.

 plakat

więcej informacji http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/221-kup-pan-szczotke

Skip to content