Tydzień bibliotek

Tydzień bibliotek

W dniach 8-15 maja trwa XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W naszej szkole odbył się apel, który przygotowały Panie: Agnieszka Raca i Jolanta Bella. Przypomniały nam istotne zagadnienia z dziedziny bibliotekarstwa i uświadomiły nam, że funkcja biblioteki jest ciągle zmienna. W bibliotece możemy poznawać nowe technologie, zdobywać potrzebne informacje, a przede wszystkim obcować z książką, spotykać ciekawych ludzi oraz obejrzeć film, czy pośpiewać.

Podczas apelu poznaliśmy znanych bibliotekarzy. Są wśród nich: Jarosław Kaczyński, Władysław Bartoszewski, Reni Jusis, Iwona Pavlovic, Małgorzata Tusk, Laura Bush, Zbigniew Herbert, papież Pius XI(Achilles Rati), Bracia Grimm.

DLACZEGO WIĘC WARTO ODWIEDZAC BIBLIOTEKĘ I SIĘGAĆ PO KSIĄŻKI?

Ponieważ zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witamina dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.

Codziennie czytajmy dla przyjemności!!!

{gallery}aktualnosci/2016-2017/tydzienbibliotek{/gallery}

 

Skip to content