10.04.2017 r. Gminny Konkurs Gawędziarski

10.04.2017 r. Gminny Konkurs Gawędziarski

             10 kwietnia 2017 r. w PSP w Żyrowej odbył się Gminny Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie” dla uczniów szkół podstawowych Gminy Zdzieszowice. W tym roku w konkursie wzięły udział dwie szkoły- PSP nr 2 ze Zdzieszowic i PSP w Żyrowej. Uczniowie w swoich monologach prezentowali scenki z życia codziennego, śląskie podania i legendy. Jury w składzie: Pani Maria Lepich (twórczyni ludowa, kroszonkarka, hafciarka i plastyk) oraz Barbara Wilczek (znawca śląskiej gwary) z uwagą wysłuchały wszystkich monologów i ustaliły kolejność miejsc:

I miejsce Olivier Sojka – uczeń klasy II z PSP w Żyrowej, przedstawił monolog na temat przedświątecznych przygotowań pt.: „Skuli kokota puta zdechła”,

II miejsce – otrzymała Julia Kośmider – uczennica klasy V z PSP nr 2 w Zdzieszowicach prezentując scenkę „Co żech znołdła u ołmy na górze”,

III miejsce – uzyskał monolog pt.: „Gustla a Fridek” w wykonaniu Tomasza Kury – ucznia klasy IV z PSP nr 2 w Zdzieszowicach.

Uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy oraz karnet na pizzę ufundowany przez anonimowego sponsora. Zmagania konkursowe były przeplatane tańcami i przyśpiewkami w wykonaniu uczniów Szkolnego Koła Regionalnego prowadzonego przez panią Jolantę Kujawską. Uczestnicy konkursu będą reprezentowali naszą gminę w XXIV Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie” w Izbicku- 28 kwietnia.

ŻYCZYMY POWODZENIA!!!

{gallery}aktualnosci/2016-2017/beranie{/gallery}

Skip to content