Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

  

  Szanowni Państwo,

Chcemy poinformować o akcji charytatywnej prowadzonej przez serwis edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Ideą tego wydarzenia jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a także zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób dołączy do wydarzenia, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

Każdy z uczestników może zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. pomoc dla osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zgromadzone środki, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu – dzięki temu będą posiadały większy wpływ na rezultat głosowania.

 

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko dorosłych, ale także uczniów szkół średnich i podstawowych. Za opracowanie treści dyktand, dopasowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

 

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt.

Do zobaczenia na Dyktanda.pl

Zespół Dyktanda.pl

Skip to content